Blue Hour Earring Box
- Merke:
- Pernille Corydon
- Produkttype:
- Øreringer
- Lengde:
- 80 mm (8 cm)
- Farge:
- Sølv farge, Blå
- Materiale:
- Sølv sterling 925
- Perler / Steiner:
- Kvarts
- Artikkelnummer:
- 10920
- EAN:
- 5711980057698
- Fri frakt ved kjøp over 749 kr
- Mulighet for gaveinnpakning til 29 kr
- 60 dager returrett
Pernille Corydon
Pernille Corydon Jewellery ble grunnlagt i 2007 av Pernille Corydon. Pernille Corydon Jewellery er kjent for å skape ikoniske, tidløse og minimalistiske smykker inspirert av naturlige former. Merket bygger på kvalitet, autentisitet og ansvarlighet med fokus på resirkulerte materialer. Kolleksjonene omfatter ringer, halskjeder og øreringer, som er kjent for sitt enkle, skandinaviske uttrykk og varme, nærværende tone.
Vanntette smykker
"Vannbestandige smykker" er smykker som tåler en høy grad av hverdagsvann - som håndvask og lett regn - uten å endre utseende raskt. Alt handler om materiale og overflate. Rustfritt stål og massivt gull tåler vanligvis vann bedre enn forgylte smykker, som for eksempel gullbelagte smykker. I noen tilfeller brukes også følgende PVD-behandling (Physical Vapour Deposition), der et svært tynt, hardt belegg "bindes" til overflaten og kan gi bedre slitestyrke enn tradisjonelle belegg - men det er likevel en overflate som kan slites ut etter hvert, avhengig av bruk. Smykker med steiner, perler eller lim bør generelt holdes tørre.
Sølv Sterling 925
Sterlingsølv 925 er et av de mest brukte smykkematerialene. "925" betyr at smykket består av 92,5 % rent sølv og 7,5 % andre metaller, noe som gjør det mer robust for hverdagsbruk. Det gir et klassisk sølvlook som er lett å style, og med enkel pleie kan smykkene holde seg vakre lenge.
Kvarts - farger, varianter og smykkepleie
Kvarts er et av de vanligste mineralene i naturen og brukes ofte som smykkestein fordi den finnes i mange farger og uttrykk. Du kan møte kvarts som klar (bergkrystall), hvit/melkefarget, rosa (rosenkvarts), lilla (ametyst), gul (sitrin) og røykfarget (røykkvarts). Felles for kvartstypene er at de kan slipes pent og gir en ren glans som passer til både gull og sølv. Kvartssteiner kan være helt ensartede eller ha naturlige slør og variasjoner som gjør hver stein unik. Det gjør kvarts til et allsidig valg – både til klassiske og fargerike smykker.
Mer om Blue Hour Earring Box
Den blå timen. Når solen går ned i horisonten og det siste dagslyset forsvinner, males himmelen med den vakreste blåfarge. Vår Blue Hour Earring Box er inspirert av det unike øyeblikket når dagen slipper taket og natten tar over.
I dette smykkesettet har vi satt sammen tre vakre øredobber med blå kvarts som fanger den betagende blå timen. Ta magien med deg når du bærer disse vakre smykkene - sammen eller hver for seg.
Alle smykkene våre er tilgjengelige i både gullbelagt sertifisert resirkulert sølv og sertifisert resirkulert sølv.