Princess Piccolo Pendant
- Merke:
- Sif Jakobs Jewellery
- Produkttype:
- Halskjeder
- Flere detaljer:
- OneSize
- Lengde:
- 450 mm (45 cm)
- Farge:
- Gullfarge, Hvit
- Materiale:
- Gullbelagt sterlingsølv 925
- Perler / Steiner:
- Zirkonia
- Artikkelnummer:
- 14956
- EAN:
- 5710698069245
- Fri frakt ved kjøp over 749 kr
- Mulighet for gaveinnpakning til 29 kr
- 60 dager returrett
Sif Jakobs Jewellery
Sif Jakobs Jewelry ble grunnlagt i 2009 i København av gullsmed Sif Jakobs, som ønsket å kombinere italiensk eleganse med skandinavisk minimalisme. Merket skaper smykker av høy kvalitet med fokus på tilgjengelig luksus, preget av skulpturelle former og glitrende zirkonia. Serien omfatter ringer, øredobber, halskjeder og armbånd, og er drevet av verdier som håndverk, eleganse og selvtillit, og skiller seg ut med en særegen glans og et moderne uttrykk.
Vanntette smykker
"Vannbestandige smykker" er smykker som tåler en høy grad av hverdagsvann - som håndvask og lett regn - uten å endre utseende raskt. Alt handler om materiale og overflate. Rustfritt stål og massivt gull tåler vanligvis vann bedre enn forgylte smykker, som for eksempel gullbelagte smykker. I noen tilfeller brukes også følgende PVD-behandling (Physical Vapour Deposition), der et svært tynt, hardt belegg "bindes" til overflaten og kan gi bedre slitestyrke enn tradisjonelle belegg - men det er likevel en overflate som kan slites ut etter hvert, avhengig av bruk. Smykker med steiner, perler eller lim bør generelt holdes tørre.
Gullbelagt sterlingsølv 925
Gullbelagt sterlingsølv 925 er ekte sterlingsølv (92,5 % sølv) med et tynt lag gull på overflaten, noe som gir et varmt gullfarget uttrykk. Forgyllingen er vanligvis utført med gull i ca. 18-22 karat, så fargen kan variere i tone. Ettersom belegget er en overflate, opprettholdes finishen best ved skånsom bruk og riktig pleie.
Zirkonia - farger, forskjellen fra diamant og pleie
Zirkonia (ofte kalt cubic zirconia/CZ) er en populær, syntetisk stein som ligner diamant med sin klare glans og flotte lysrefleksjon. Den vanligste fargen er klar/hvit, men zirkonia finnes også i mange farger som blå, grønn, rosa og champagne. Steinen brukes ofte i smykker fordi den gir et eksklusivt uttrykk til en mer tilgjengelig pris. Zirkonia er jevn i utseende og kan slipes i mange former, så den passer til både minimalistiske og mer iøynefallende design. Med riktig pleie kan zirkonia holde seg flott i lang tid.
Mer om Princess Piccolo Pendant
Oppdag den tidløse skjønnheten i dette halskjedet fra Sif Jakob. Halskjedet er laget av 925 sterlingsølv belagt med 18 karat gull, og den polerte overflaten gir et elegant og moderne uttrykk. Halskjedet er prydet med en 4 mm fasettert hvit zirkon, som tilfører et subtilt glimt av luksus. Alternativt kan du velge den rhodinerte versjonen, også den i 925 sterlingsølv med samme polerte overflate og en 4 mm hvit zirkon, og den leveres med et 45 cm venetiansk kjede for en ekstra raffinert touch.
Dimensjoner på anheng: Diameter 4 mm.