Thracian Heirloom Bracelet
- Merke:
- House Of Vincent
- Produkttype:
- Armbånd
- Flere detaljer:
- OneSize
- Lengde:
- 175 mm (17,5 cm)
- Farge:
- Gullfarge
- Materiale:
- Gullbelagt messing
- Artikkelnummer:
- 12766
- EAN:
- 5744003063161
- Fri frakt ved kjøp over 749 kr
- Mulighet for gaveinnpakning til 29 kr
- 60 dager returrett
House Of Vincent
House Of Vincent ble grunnlagt i 2017 av Julie Mai og Matias Milton, og er basert på historien om den verdensreisende Vincent, hvis liv, minner og møter danner grunnlaget for merkets univers. Inspirert av hans smykker fra alle kontinenter skaper House Of Vincent design som hyller håndverk, personlighet og et liv fylt med historier. Kolleksjonene i sterlingsølv og forgylt sølv er skapt som moderne kapitler og små kunstverk, der hvert smykke blir et vers - og hver bærer en historieforteller.
Vanntette smykker
"Vannbestandige smykker" er smykker som tåler en høy grad av hverdagsvann - som håndvask og lett regn - uten å endre utseende raskt. Alt handler om materiale og overflate. Rustfritt stål og massivt gull tåler vanligvis vann bedre enn forgylte smykker, som for eksempel gullbelagte smykker. I noen tilfeller brukes også følgende PVD-behandling (Physical Vapour Deposition), der et svært tynt, hardt belegg "bindes" til overflaten og kan gi bedre slitestyrke enn tradisjonelle belegg - men det er likevel en overflate som kan slites ut etter hvert, avhengig av bruk. Smykker med steiner, perler eller lim bør generelt holdes tørre.
Gullbelagt messing
Gullbelagt messing er messing (kobber og sink) med et tynt lag gull på overflaten, noe som gir et vakkert gullfarget utseende til en mer overkommelig pris. Messing er populært i smykkedesign fordi det er et formstabilt og slitesterkt materiale som er lett å forme og polere, noe som gjør det mulig å skape både klassiske og mer detaljerte design. Fargen kan variere avhengig av karat og tone i gullbeleggingen, og ved forsiktig bruk beholder smykkene sin vakre finish i hverdagen.
Mer om Thracian Heirloom Bracelet
Det unike og rustikke Thracian Heirloom-armbåndet fra House Of Vincent. Det rå armbåndet er inspirert av vannkanten og havet, som strømmer mot land for så å trekke seg tilbake. Det bærer abstrakte mønstre som oppstår i møtet mellom hav og land i sandstrukturen.
Du kan bruke dette spesielle og vakre armbåndet til å gjøre antrekket ditt mer lekent. Bruk det til hverdags eller til festlige anledninger. Det kan bæres alene som et unikt element i looken din, men kan også mikses med andre smykkemerker som du finner hos A-Hjort. Det er bare fantasien som setter grenser.
Armbåndet er laget av 100 % resirkulert messing og er 14 karat gullbelagt.