Silhouette Of Ceto Earrings
- Merke:
- House Of Vincent
- Produkttype:
- Øreringer
- Flere detaljer:
- Creol
- Diameter:
- 25 mm (2,5 cm)
- Farge:
- Gullfarge, Hvit
- Materiale:
- Gullbelagt sterlingsølv 925
- Artikkelnummer:
- 12760
- EAN:
- 5744003062836
- Fri frakt ved kjøp over 749 kr
- Mulighet for gaveinnpakning til 29 kr
- 60 dager returrett
House Of Vincent
House Of Vincent ble grunnlagt i 2017 av Julie Mai og Matias Milton, og er basert på historien om den verdensreisende Vincent, hvis liv, minner og møter danner grunnlaget for merkets univers. Inspirert av hans smykker fra alle kontinenter skaper House Of Vincent design som hyller håndverk, personlighet og et liv fylt med historier. Kolleksjonene i sterlingsølv og forgylt sølv er skapt som moderne kapitler og små kunstverk, der hvert smykke blir et vers - og hver bærer en historieforteller.
Vanntette smykker
"Vannbestandige smykker" er smykker som tåler en høy grad av hverdagsvann - som håndvask og lett regn - uten å endre utseende raskt. Alt handler om materiale og overflate. Rustfritt stål og massivt gull tåler vanligvis vann bedre enn forgylte smykker, som for eksempel gullbelagte smykker. I noen tilfeller brukes også følgende PVD-behandling (Physical Vapour Deposition), der et svært tynt, hardt belegg "bindes" til overflaten og kan gi bedre slitestyrke enn tradisjonelle belegg - men det er likevel en overflate som kan slites ut etter hvert, avhengig av bruk. Smykker med steiner, perler eller lim bør generelt holdes tørre.
Gullbelagt sterlingsølv 925
Gullbelagt sterlingsølv 925 er ekte sterlingsølv (92,5 % sølv) med et tynt lag gull på overflaten, noe som gir et varmt gullfarget uttrykk. Forgyllingen er vanligvis utført med gull i ca. 18-22 karat, så fargen kan variere i tone. Ettersom belegget er en overflate, opprettholdes finishen best ved skånsom bruk og riktig pleie.
Mer om Silhouette Of Ceto Earrings
Vi presenterer de vakre Silhouette Of Ceto Earrings fra House Of Vincent. De stilige øredobbene er inspirert av taktiliteten i verden under overflaten, fra flora og fauna til steiner og undervannsskatter. Navnet Ceto kommer fra gresk mytologi der gudinnen av samme navn hersket under vann. I tillegg vil du se antydninger til små offwhite nanokrystaller på øredobbene.
Creolene er et statement-smykke som kan bæres alene til et antrekk. Men du kan også kombinere dem med andre flotte smykker som du finner i A-Hjorts utvalg av danskdesignede smykker.
Øredobbene er laget av resirkulert 925 sterlingsølv som er belagt med 18 karat gull.