Creoles, 1.2 x 14.5 mm, 14kt
- Merke:
- Essentials by Aagaard
- Produkttype:
- Øreringer
- Flere detaljer:
- Creol
- Farge:
- Gullfarge
- Materiale:
- Gull
- Artikkelnummer:
- 1499814
- EAN:
- 5706474029350
- Fri frakt ved kjøp over 749 kr
- Mulighet for gaveinnpakning til 29 kr
- 60 dager returrett
Essentials by Aagaard
Essentials by Aagaard kombinerer klassisk smykkedesign med enkle, tidløse former som er laget for å brukes om og om igjen. Kolleksjonen består av elegante smykker i sterlingsølv, forgylt sølv, gull og hvitt gull, som passer både til hverdag og fest. Fra delikate anheng og øredobber til personlige symboler og klassiske favoritter som er enkle å style alene eller sammen. Hos A-Hjort finner du et nøye utvalgt sortiment fra Essentials by Aagaard, der kvalitet, funksjonalitet og tidløs design går hånd i hånd.
Vanntette smykker
"Vannbestandige smykker" er smykker som tåler en høy grad av hverdagsvann - som håndvask og lett regn - uten å endre utseende raskt. Alt handler om materiale og overflate. Rustfritt stål og massivt gull tåler vanligvis vann bedre enn forgylte smykker, som for eksempel gullbelagte smykker. I noen tilfeller brukes også følgende PVD-behandling (Physical Vapour Deposition), der et svært tynt, hardt belegg "bindes" til overflaten og kan gi bedre slitestyrke enn tradisjonelle belegg - men det er likevel en overflate som kan slites ut etter hvert, avhengig av bruk. Smykker med steiner, perler eller lim bør generelt holdes tørre.
Gull
Gull er et edelt metall som er kjent for sin varme glød og høye motstandskraft mot korrosjon og oksidasjon, slik at det beholder sitt vakre utseende over tid. I smykker brukes gull vanligvis i 14 eller 18 karat, der karat angir hvor mye av gullet som er rent gull. Blanding av gull med andre metaller gjør smykkene mer robuste til hverdagsbruk.
Mer om Creoles, 1.2 x 14.5 mm, 14kt
Ikke alle oppgraderinger er umiddelbart synlige - men disse creolene fra Essentials by Aagaard i 14 karat gull er en av dem. Fra det øyeblikket du tar dem på, utstråler materialet en naturlig tetthet og en dyp gulltone som skiller det fra lavere legeringer. Den velbalanserte, avrundede formen sitter med ro og autoritet på øret, klikk- eller vippelukkingen er presis og komfortabel, og 14 karat gull gir dem en holdbarhet som gjør dem til et smykke du vil bruke i mange år fremover.
For dem som sjelden tenker seg om to ganger før de velger et smykke, er dette svaret. Det krever ingen koordinering, ingen spesiell anledning og ingen tanker om når det passer inn. Det gjør det alltid - til hverdags, til det mer komplekse uttrykket, alene i øret, som et par og som det gylne fundamentet i en ørestabel som ønsker det beste utgangspunktet.
Essentials by Aagaard arbeider med materialer som gull, hvitt gull og sterlingsølv og enkle former med høy bruksverdi - smykker som er skapt for å være relevante og anvendelige på tvers av livssituasjoner og generasjoner.
Hos A-Hjort finner du et utvalgt sortiment fra Essentials by Aagaard og en trygg og enkel handleopplevelse, enten smykkene er til deg selv eller til noen andre.